Oroszország és Kína aláírta a sci-fibe illő tervet

2025. május 14. 12:31

Állítólag minden meg is van hozzá, hogy nekilássanak.

2025. május 14. 12:31
null

Kína és Oroszország aláírt egy egyezményt – konkrétabban egy memorandumot –, mely egy atomerőmű megépítéséről szól nem máshol, mint a Holdon. A dokumentum szerint 2036-ig tervezi a két ország nyélbe ütni a projektet.

Mint a Rakéta.hu által idézett Live Science írja, az „állandó kutatóbázis” a Kína és Oroszország közös fennhatósága alá tartozó, nemzetközi tudományos kísérletek alapjául szolgáló Nemzetközi Holdkutató Állomás (ILRS) energiaellátását lesz hivatott biztosítani.

Az Orosz Szövetségi Hírügynökség igazgatója, Jurij Boriszov elárulta, hogy az atomerőművet emberi jelenlét nélkül, autonóm módon tákolják majd össze.

Ami a nem kis léptékű terv technológiai szükségleteit illeti, Boriszov még 2024-ben – mikor a terv még nem öltött formát semmilyen hivatalos dokumentumban – kijelentette:

a technológiai megoldások szinte teljesen készen állnak.

Ezt is ajánljuk a témában

***

Nyitókép: Mikhail METZEL / POOL / AFP

Összesen 87 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
pandalala
2025. május 14. 17:46 Szerkesztve
Az megvan, h a Gúgli ilyen kis atomerőműveket akar építtetni, hogy az AI megoldásainak legyen elég energiája!? .... ;-)) Ha jól tudom, jelenleg 3 erőműre van szerződése egy erőművek építésére szakosodott céggel! .. ( "With the new deal, Google is promising to add at least 600 megawatts of generating capacity at each of the three sites. Elementl said the reactors will be connected to the grid “with the option for commercial off-take,” meaning that Google can buy power directly." -->> techcrunch.com/2025/05/09/google-inks-deal-to-develop-1-8-gw-of-advanced-nuclear-power/ )
levaijan
2025. május 14. 17:45
orvos mikor látta ezeket?
pandalala
2025. május 14. 17:06 Szerkesztve
Kicsit körülnéztem a témában .... Az a legvalószínűbb h egy ilyenről van szó, vagy esetleg egy kisebb változatáról : "A Roszatom RITM-200N: atomreaktor távoli területekre A Roszatom megkapta az engedélyt a Föld első SMR atomreaktorának megépítésére a zord sarkvidéki körülmények között, amely tiszta és stabil energiaforrást biztosít Jakutföld számára. A projekt emellett erős ipari klasztert hoz létre, és hozzájárul a régió gazdasági növekedéséhez. április 25. 2023. " -->> energynews.pro/en/rosatoms-ritm-200n-a-nuclear-reactor-for-remote-areas/ Ez tkp. az atomjégtörő hajóikon levőnek a módosított változata! .... De lehet, hogy inkább a "SHELF-M" típusról van szó, ami kisebb .. de csak 10 MW-os. Gondolom, ez is elegendő lennea megjelölt célra ....
Squalline
2025. május 14. 17:00
Lehet az erőmű megnevezés megtévesztő. Mindenki egy klasszik Paks félére asszociál. De régen vannak már atomtemgeralattjárók, atomjégtörők stb. A ruszkik a legjobbak a világon mini mobil erőművek építésében is, ami pl egy városkát lát el, működő projektjeik vannak. Szóval nyilván nem egy energodart építenek, de egy bázist ellátó mini erőműben van fantázia. Arról igen keveset tudunk milyen nyersanyagok vannak ott fenn, csak azok akik szondákat tudtak odaküldeni. Az emberiség jövője a naprendszer birtokba vételében van. Itt ebben a formában nem sok jövőnk van. A naprendszerben is akkor van fantázia, ha a bioszféra tönkretételét kiszervezzük oda, ahol nem oszt nem szoroz. Bár a naprendszer birtokba vételétől messze vagyunk, ezen kéne dolgoznia az emberiségnek. A pökhendi atlanti civilzávió viszont mást se tesz, mint a szórakoztatóiparba, fegyverbe és genderjogokba öli az energiáit, ami fogytán. A kínai és ruszki legalább csinál mást is. Ostobaságunknak a kommentmező is jó példája.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!